RECENZJE

Brian Tracy „Zrób to teraz”- recenzja książki

"Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem
i życiem" to kolejna książka kanadyjskiego eksperta
w dziedzinie zarządzania czasem, rozwoju osobistego
i psychologii sukcesu. Brian Tracy, autor wielu bestsellerów, przedstawia, jak osiągnąć produktywność wśród masy emaili, newsów i innych z pozoru drobnych rzeczy, których codziennie jest masa.

Brian Tracy rozpoczyna swoją książkę „Zrób to teraz” znanym cytatem: „Zagłodź to, co Cię rozprasza, karm swoje skupienie”. Według autora, z czym całkowicie się zgadzam, to co powinno ułatwiać nam pracę i życie, czyli wysoko rozwinięta technologia, w rzeczywistości utrudnia produktywność.

Sama wspominam, gdy kilka lat temu prowadziłam działalność, konkretnie był to gabinet kosmetyczny i działalność szkoleniowa. Po 8, a często 10- godzinnym czasie pracy, wracałam do domu i siadałam do odpisywania na maile i pytania w serwisach społecznościowych.

Mało tego, maile dochodziły wieczorami, a nawet w nocy i w weekendy. Zdarzały się też zapytania i wiadomości w święta! Czułam się przytłoczona, ponieważ byłam w pracy całą dobę. Co prawda nie fizycznie, ale mój mózg ciągle pracował.

Autor przywołuje wspomnienia z czasów, gdy sam był przeciętnym sprzedawcą i nie zarabiał wiele. W tamtym okresie życia postanowił poradzić się sprzedawcy, który zarabiał 10-krotnie więcej niż on. I jaka była jego rada? Kolega polecił mu, by zaczął czytać książki najlepszych sprzedawców. Brian Tracy był zaskoczony istnieniem takich książek, ale posłuchał radę doświadczonego kolegi. Z jakim rezultatem? Autor przestał bać się zadawania pytań i nauczył domykać transakcje!

Książka „Zrób to teraz” jest oparta na osobistych doświadczeniach autora, stąd mamy pewność, że nie czytamy teoretycznych wskazówek, a praktyczne wskazówki.

E-mail jako deser?

Jedną z wielu wskazówek autora jest ta dotycząca sprawdzania skrzynki pocztowej. Brian Tracy radzi uporządkowanie skrzynki traktować jako deser, czyli przerwę w pracy. Poza tym, poleca przeglądanie wiadomości… trzymając palec na przycisku „usuń”. W ten sposób odsuwa od siebie setki niepotrzebnych komunikatów, na które szkoda mu czasu.

Pracuj cały czas, aż skończysz zadanie. Niby proste, a jednak każdego dnia dajemy się rozpraszać. Przez współpracowników, emaile, smsy i serwisy społecznościowe. 

W książce "Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim życiem" znajdują się dziesiątki rad, wynikających z doświadczenia tak dobrego sprzedawcy, jakim jest Brian Tracy. Zdecydowanie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *