O mnie

o-mnie

Nazywam się Emilia Świątek-Serwach. Z wykształcenia jestem kosmetyczką i pedagogiem.

Przez 14 lat pracowałam w zawodzie kosmetyczki. Prowadziłam też własny gabinet, w którym wykonywałam zabiegi pielęgnacyjne, stylizację paznokci, makijaż, makijaż permanentny brwi i inne zabiegi upiększające. Przez kilka lat prowadziłam szkolenia z przedłużania paznokci, pedicure, manicure i manicure hybrydowego. Najpierw jako Trener Silcare, a potem jako instytucja szkoleniowa wpisana do rejestru.

Prywatnie uwielbiam zwierzęta i gromadkę adoptowanych kotów. 

Jestem mamą nastolatki chorującej na celiakię, stąd posiadam pewną wiedzę na temat diety bezglutenowych i alergii. Ukończyłam też kilka kursów dotyczących dietoterapii i suplementacji przy wybranych jednostkach chorobowych (m.in. przy hashimoto, niedoczynności tarczycy, celiakii, PCOS, insulinooporności).

W wolnym czasie lubię pisać, czytać i tworzyć… malować, rysować, robić biżuterię. Czyli robić to, co tak naprawdę mnie relaksuje. Interesują mnie tematy związane ze zdrowiem, kosmetyką, dietoterapią oraz rozwojem osobistym. Pisałam m.in. teksty pod SEO dla Performance Media oraz artykuły na temat makijażu i stylizacji paznokci do czasopisma branżowego Cabines.

SKĄD POMYSŁ NA BLOG?

Blog ten powstał po 5-letniej przerwie od prowadzenia starego blogu, który nadal znajduje się pod adresem: https://kosmetycznie-artystycznie.blogspot.com. Gdy zobaczyłam, że pomimo braku mojej aktywności ludzie nadal na niego zaglądają, postanowiłam wrócić do pisania. Tym bardziej, że znowu mam na to czas.

Na blogu chcę dzielić się swoją wiedzą, przemyśleniami i doświadczeniem. Jeśli interesuje Cię jakiś temat związany z tematyką tego blogu, napisz. Bardzo możliwe, że przygotuję post właśnie na ten temat 🙂

Niektóre z moich prac: