RECENZJE

Recenzja książki dr Katarzyny Czyż „Miej wyje**ne, będzie Ci dane”

Czy potrafisz odpuścić? Czy odpuszczanie jest oznaką słabości? A może wręcz przeciwnie? Może odpuszczanie jest oznaką siły do porzucenia nierealnych marzeń i celów, które nas spalają?

Co dr Katarzyna Czyż chce przekazać w książce "Miej wyje**ne, będzie Ci dane"?

Po tej pozycji spodziewałam się typowo psychologicznego monologu, a jednak (na szczęście) książkę czyta się lekko i przyjemnie.

Początkowo autorka opisuje historię kobiety, w latach od dzieciństwa do dorosłości, podczas których bohaterka żyła "na pełnym gazie", spełniając oczekiwania innych, żyjąc według pewnych stereotypów.

Życie "na pełnym gazie" nie uwzględniało przyjemności, prawa do porażek lub bogatego życia towarzyskiego. Nie pozwalało na błędy, niedoskonałości i poddanie się...
Czytając historię tej kobiety, można poczuć, jak bardzo zmęczona musiała być... i jak silna, dając radę funkcjonować w ten sposób przez długie lata.

Od dziewczynki do żony i matki, czyli lata życia bez odpuszczania

W miarę rozwoju wydarzeń okazuje się, że bohaterka jest... autorką książki "Miej wyje**ne, będzie Ci dane", choć czułam to od początku :).

Co pomogło jej podjąć pierwsze samodzielne decyzje?
Jak trudne musiało być przeciwstawienie się ojcu (mimo osiągnięcia pełnoletności i tytułu doktora) i trwanie w nowo obranym kierunku zawodowym?

Coaching był tym, co otworzyło autorkę i "pozwoliło jej" na poszukanie swojej własnej drogi do szczęścia.

Za coaching uważa się "myślenie pytaniami", czyli odejście od gotowych rozwiązań na rzecz pobudzenia umysłu do myślenia, odnalezienia swoich potrzeb.

Wykorzystanie mózgu oraz praca z ciałem

W dalszej części książki, w przystępny sposób, dr Katarzyna Czyż wyjaśnia funkcjonowanie mózgu, proces przechodzenia od myśli do stereotypu i archetypu.

Nie sposób przekazać zawartości książki, ponieważ jest ona maksymalnie nasycona wiedzą i przemyśleniami autorki.
To 7 kroków do odpuszczenia.

Książkę "Miej wyje**ne, będzie Ci dane" wydawnictwa Onepress, kupisz m.in. na ebookpoint.pl oraz w internetowej księgarni sensus.pl, pod poniższym adresem:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *